^

Czynniki wzrostu (GF – growth factors) to białkowe cząsteczki, które są naturalnie obecne w organizmie człowieka i biorą udział w wielu procesach metabolicznych, w tym w procesie naprawy tkanek. W kosmetologii, czynniki wzrostu są stosowane w celu poprawy stanu skóry i opóźnienia procesu starzenia się. W zależności od ich rodzaju, mogą wpływać na różne procesy zachodzące w skórze, takie jak produkcja kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, czy pobudzenie regeneracji komórek.

W 1986 roku włoska naukowiec Rita Levi-Montalcini otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny za odkrycie naskórkowego czynnika wzrostu (EGF), który jest jednym z kluczowych czynników regulujących wzrost, rozwój i różnicowanie komórek w organizmie. Jej prace badawcze przyczyniły się do zrozumienia procesów regeneracji tkanek oraz otworzyły nowe perspektywy.

W ostatnich latach na rynku kosmoceutyków pojawiło się wiele produktów zawierających czynniki wzrostu, które stają się coraz bardziej popularne wśród osób poszukujących innowacyjnych i skutecznych sposobów na poprawę kondycji skóry. Wśród najpopularniejszych czynników wzrostu stosowanych w kosmetologii wymienić można m.in. czynnik wzrostu naskórkowego (EGF), czynnik wzrostu fibroblastów (FGF), czynnik wzrostu transformujący beta (TGF-beta), czynnik wzrostu płytkowego (PDGF) oraz czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF).

Czynniki wzrostu są kluczowym elementem zdrowia skóry i kosmetologii. 

Biorą udział w procesie regeneracji komórek, który jest niezbędny do zachowania zdrowej skóry. Czynniki wzrostu są naturalnie wytwarzane przez organizm, aby pomóc komórkom dzielić się, rosnąć i naprawiać. Dzięki zrozumieniu, jak działają czynniki wzrostu, możemy lepiej zrozumieć, jak chronić zdrowie naszej skóry i poprawiać jej wygląd. 

Czynniki wzrostu i reakcja organizmu na uszkodzenia skóry. 

Ciało reaguje na uszkodzenie skóry reakcją zapalną. Czynniki wzrostu są uwalniane w odpowiedzi na wszelkiego rodzaju uszkodzenia skóry i mogą pomóc w naprawie skóry poprzez promowanie migracji, proliferacji i angiogenezy komórek.

Dbanie o skórę i stosowanie odpowiedniej pielęgnacji jest istotne niezależnie od wieku. Właściwa pielęgnacja może pomóc w zapobieganiu procesom starzenia się skóry oraz utrzymaniu jej zdrowego wyglądu. Warto pamiętać, że każda skóra jest inna i wymaga indywidualnego podejścia do pielęgnacji, dopasowanej do jej potrzeb i typu.

Kim jest Ahmed Al-Qahtani? 

Ahmed Al-Qahtani jest wizjonerem i innowatorem, który wykorzystał swoją wiedzę i doświadczenie w biotechnologii czynników wzrostu do stworzenia marki AQ Skin Solutions. Jego prace nad medycznymi zastosowaniami czynników wzrostu w leczeniu trudno gojących się ran i oparzeń trzeciego stopnia zainspirowały go do opracowania procesu produkcji najwyższej jakości czynników wzrostu, które zostały zidentyfikowane jako najbardziej skuteczne w odbudowie i stymulowaniu skóry, mieszków włosowych oraz błony śluzowej. Jego marka AQ Skin Solutions oferuje produkty zawierające najwyższą ilość czynników wzrostu dostępną na rynku i uważane są za najbardziej stabilne.

AQ Skin Solutions stosuje różne czynniki wzrostu w swoich produktach kosmetycznych.

Serum Recovery AQ Skin Solutions zawiera wysoką koncentrację 60% czynników wzrostu, cytokin i interleukin, które pobudzają procesy naprawcze i regeneracyjne skóry. Serum ma działanie przeciwzapalne, stymuluje produkcję kolagenu, poprawia krążenie i działa antyoksydacyjnie. Jest to produkt dedykowany po zabiegach medycyny estetycznej, peelingach i laserach, ale może być również stosowany w przypadku trądziku pospolitego, trądziku różowatego, oparzeń pierwszego stopnia, do leczenia i prewencji blizn oraz przyspieszenia procesu gojenia. Serum Recovery AQ Skin Solutions jest opatentowanym produktem, którego formuła jest unikalna na rynku. Jest to produkt przeznaczony do stosowania gabinetowego. Szczególnie dobrze sprawdzi się po zabiegu mezoterapii oraz radiofrekfencji mikroigłowej.

AQ Active Serum zawiera składniki, które pomagają wzmocnić naturalne funkcje skóry, takie jak stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, poprawa nawilżenia i redukcja uszkodzeń spowodowanych przez promieniowanie UV. Dzięki temu serum może pomóc w redukcji zmarszczek, drobnych załamań skóry oraz poprawie ogólnego wyglądu skóry, zwłaszcza po uszkodzeniach spowodowanych przez działanie słońca. Serum jest polecane także do profilaktyki starzenia się skóry oraz w celu redukcji plam starczych i blizn.

AQ Eye Serum zawiera kombinację składników, które pomagają poprawić wygląd delikatnej skóry wokół oczu. Składniki takie jak peptydy i kolagenowe czynniki wzrostu pomagają zwiększyć jędrność skóry i zmniejszyć wygląd zmarszczek. Serum działa również na mikrokrążenie, co może pomóc zmniejszyć cienie i worki pod oczami. Jest to zalecane jako dodatek do codziennej pielęgnacji skóry wokół oczu lub jako uzupełnienie zabiegu z użyciem AQ Recovery Serum. Serum może pomóc w redukcji kurzych łapek, cieni i worków pod oczami oraz działać jako środek zapobiegawczy przeciwko starzeniu się skóry wokół oczu.

AQ Intensive Moisturising Repair Mask to produkt do pielęgnacji skóry, który ma wiele korzystnych właściwości dla różnych typów skóry. Zawiera czynniki wzrostu, naturalne olejki i ekstrakty owocowe, co może pomóc w stymulowaniu produkcji kolagenu i elastyny, poprawie krążenia krwi, a także w redukcji zaczerwienień i łagodzeniu podrażnień skóry. Hydrożelowa forma maski może również zapewnić maksymalną absorpcję serum. Produkt jest idealny do stosowania po zabiegach estetycznych, ale może być również stosowany w codziennej pielęgnacji skóry, zwłaszcza w przypadku skóry suchej i wrażliwej.

AQ Lash & Brow Enhancement System to produkt do pielęgnacji rzęs i brwi, który ma na celu pobudzenie produkcji nowych włosów, zwiększenie objętości i poprawę kondycji włosków. Jest to całkowicie naturalna formuła, wolna od prostaglandyn, które w innych produktach mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne.

Odżywka ma na celu uzyskanie naturalnego, zdrowego i pełnego wyglądu rzęs i brwi, zmniejszenie ich łamliwości i poprawę ich ogólnej kondycji. Produkt jest odpowiedni dla osób o słabych, krótkich lub cienkich rzęsach lub brwiach, które chcą poprawić ich wygląd i zdrowie.

Badania wykazują, że stosowanie czynników wzrostu może przyspieszyć i poprawić gojenie oraz pomóc w przywróceniu młodszego wyglądu skóry i normalnego wzrostu włosów. Dodatkowo, badania na temat zastosowania serum z czynnikiem wzrostu wykazały korzystne efekty, takie jak wzrost produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego, elastyny i fibroblastów oraz pogrubienie naskórka. Stosowanie czynników wzrostu może mieć potencjalne zastosowania w kosmetologii oraz medycynie estetycznej, aby pomóc w odmładzaniu skóry , redukcji blizn i poprawie jej kondycji.

Wszystkie produkty AQ Skin Solutions są testowane dermatologicznie

A składniki zostały starannie dobrane, aby zapewnić maksymalne korzyści dla skóry. Seria produktów AQ Skin Solutions jest dedykowana dla każdego rodzaju skóry, a ich regularne stosowanie pozwala na uzyskanie zdrowej, promiennej i pięknej skóry.

Dzięki swojej technologii AQ Skin Solutions skoncentrowało się na wykorzystaniu stabilnych i wysokiej jakości czynników wzrostu, co pozwala na uzyskanie lepszych wyników w odmładzaniu skóry, wspomaganiu procesów regeneracyjnych organizmu i leczeniu różnych problemów skórnych, takich jak blizny czy przebarwienia. Używanie preparatów AQ może pomóc w odwróceniu procesu starzenia się skóry, zwiększeniu jej elastyczności i redukcji widoczności zmarszczek oraz poprawie ogólnej kondycji skóry. Ponadto, produkty są dedykowane konkretnym problemom skórnym i mają stabilną formułę, co pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów.

Dodaj Komentarz

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.