^

Salon kosmetyczny Esteem Beauty Wrocław

zabieg kosmetyczny led wrocław

W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie tempo życia nieustannie przyśpiesza, troska o kondycję skóry staje się coraz bardziej wymagającym zadaniem. W tym kontekście, nowoczesne technologie w dziedzinie pielęgnacji skóry przychodzą z pomocą, przywracając magię prostej i efektywnej dbałości o naszą powierzchnię ochronną. W tej fascynującej podróży po światło i innowacjach, urządzenie Flex Dermalux dostępne w Esteem Beauty Wrocław wyróżnia się jako pionier w dziedzinie fototerapii, wprowadzając nową erę kompleksowej pielęgnacji skóry.

Jaka jest rola światła w pielęgnacji skóry? 

Światło odgrywa kluczową rolę w harmonii naszego życia i zdrowia skóry. To właśnie podążając ścieżką tego naturalnego źródła energii, fototerapia stała się jednym z najskuteczniejszych narzędzi w poprawie zdrowia, elastyczności i blasku naszej skóry.

Odkrywając Źródło Zdrowia w Świetle – Historia i Istota Fototerapii

Fototerapia, znana również jako światłolecznictwo, stanowi fascynujący etap w rozwoju medycyny i pielęgnacji skóry. Jej korzenie sięgają tysiącleci, z odległymi kulturami doceniającymi zdrowotne właściwości światła. W tym wprowadzeniu spojrzymy na ewolucję fototerapii, zrozumieją, jak światło wpływa na nasze życie i zdrowie, a to wszystko w kontekście przekraczającej jedną lampę historii tego fascynującego nurtu leczniczego.

Historia Fototerapii – Wędrówka przez Wieki:

Fototerapia ma korzenie sięgające starożytności, gdzie już ówczesne kultury, takie jak starożytni Egipcjanie czy Hinduscy jogini, dostrzegali korzyści płynące ze światła słonecznego. W kolejnych wiekach, filozofowie i lekarze starożytnego świata rozwinęli pierwsze praktyki światłolecznictwa, przekonani o jego zdolności do leczenia różnych schorzeń.

Przeskok w historii fototerapii nastąpił w XIX wieku, kiedy to naukowcy zaczęli zwracać uwagę na specyficzne długości fal świetlnych i ich wpływ na organizm ludzki. Odkrycia takie jak fototerapia UV-B w leczeniu łuszczycy czy światło laserowe otworzyły nowe rozdziały w medycynie światłolecznictwa.

Światło – Klucz do Życia i Zdrowia

Dlaczego światło ma taki wpływ na nasze zdrowie? To pytanie otwiera drzwi do fascynujących aspektów biologii i fizjologii ludzkiego organizmu. Światło słoneczne jest nie tylko źródłem energii dla roślin, ale również dla naszego organizmu, stymulując produkcję witaminy D, niezbędnej do utrzymania zdrowych kości i układu immunologicznego.

Właściwie dobrane dawki światła wpływają na produkcję endorfin, poprawiając nastrój i redukując stres. Ponadto, światło o odpowiedniej intensywności jest kluczowe dla rytmu dobowego i regulacji snu, co potwierdza, że wpływ światła na zdrowie sięga znacznie głębiej niż tylko powierzchownie.

Fototerapia działanie na poziomie komórkowym

Fototerapia, będąca potężnym narzędziem w dziedzinie medycyny i kosmetologii, rozkwita na poziomie komórkowym, wnikając głęboko w mikroskopowe struktury, gdzie zachodzą kluczowe procesy życiowe.

 • Stymulacja Produkcji ATP:
  • Fototerapia, zwłaszcza przy użyciu światła czerwonego, stymuluje mitochondria komórkowe do zwiększonej produkcji adenosynotrifosforanu (ATP), czyli energii komórkowej. To jest kluczowy proces dla prawidłowego funkcjonowania komórek.
 • Poprawa Mikrokrążenia:
  • Światło widzialne, szczególnie niebieskie,poprawia mikrokrążenie krwi, co sprzyja lepszemu dostarczaniu tlenu i substancji odżywczych do komórek oraz usuwaniu produktów przemiany materii.
 • Redukcja Zapaleni i Regeneracja Komórek:
  • Fototerapia jest znana z działania przeciwzapalnego, szczególnie w obszarze światła czerwonego i bliskiej podczerwieni. To wpływa na redukcję stanów zapalnych i stymulację procesów regeneracyjnych komórek.
 • Aktywacja Kolagenu:
  • Światło podczerwone pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, co wpływa na elastyczność skóry i redukcję zmarszczek.

Różnice między światłem widzialnym, a podczerwonym

Światło Widzialne:

 • Znane jako „widzialne” dla ludzkiego oka.
 • Działa głównie na poprawę koloru i tekstury skóry.
 • Różne kolory mają różne efekty – np. niebieskie dla redukcji trądziku, czerwone dla regeneracji.

Światło Podczerwone:

 • Niewidoczne dla ludzkiego oka, ale odczuwane jako ciepło.
 • Przenika głęboko w skórę, stymulując procesy regeneracyjne.
 • Efektywnie aktywuje produkcję kolagenu i elastyny.

Wprowadzenie do fototerapii na poziomie komórkowym ukazuje jej kompleksowy wpływ na zdrowie skóry i ogólny stan organizmu. Zrozumienie różnic między rodzajami światła pozwala dostosować terapię do konkretnych potrzeb, co stanowi klucz do skuteczności tego fascynującego podejścia w dziedzinie medycyny i pielęgnacji.

Dzięki różnorodności światło LED w kosmetyce i dermatologii ma tak wszechstronne zastosowanie :

 • Niebieskie światło jest efektywne w redukcji bakterii odpowiedzialnych za trądzik, podczas gdy czerwone światło stymuluje produkcję kolagenu.
 • Redukcja Zmarszczek i Blizn przy zastosowaniu światła LED w terapiach przeciwdziała procesom starzenia się skóry. Czerwone światło pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, co prowadzi do redukcji zmarszczek i poprawy elastyczności skóry. 
 • Fototerapia Czerwonym Światłem w Regeneracji Komórkowej-Stymulacja Mitochondriów: Czerwone światło penetruje głęboko w skórę, stymulując mitochondria komórkowe do produkcji dodatkowej energii w postaci ATP. Ta zwiększona ilość energii wspiera procesy regeneracyjne komórek.
 • Przeciwdziałanie Stanom Zapalnym: Fototerapia czerwonym światłem jest znana ze swojego działania przeciwzapalnego, co sprawia, że jest skutecznym narzędziem w leczeniu stanów zapalnych skóry, w tym trądziku i łuszczycy.

Różnorodność działań fototerapii podkreśla jej znaczenie w leczeniu różnorodnych schorzeń skórnych oraz poprawie kondycji estetycznej skóry. Te różne rodzaje fototerapii pozostawiają szerokie pole do indywidualnego dostosowania terapii do potrzeb pacjenta. 

Fototerapia w Leczeniu Chorób Skóry: Światło na Drogę do Zdrowej Skóry

Fototerapia, jako innowacyjne podejście w leczeniu chorób skóry, zdobywa coraz większe uznanie ze względu na swoją skuteczność w zwalczaniu trądziku, łuszczycy i atopowego zapalenia skóry (AZS). Poniżej skupimy się na wynikach badań klinicznych oraz skuteczności fototerapii w radzeniu sobie z tymi trzema kluczowymi schorzeniami skórnymi.

1. Trądzik:

 • Badanie Kliniczne: Badania przeprowadzone nad zastosowaniem światła niebieskiego w leczeniu trądziku wykazały jego skuteczność w redukcji bakterii Propionibacterium acnes, głównie odpowiedzialnych za powstawanie trądziku.
 • Skuteczność Fototerapii: Światło niebieskie, eliminując bakterie oraz regulując produkcję sebum, wykazuje pozytywne rezultaty w leczeniu trądziku. Badania kliniczne potwierdzają redukcję liczby wyprysków i poprawę ogólnego stanu skóry u pacjentów stosujących fototerapię.

2. Łuszczyca:

 • Badanie Kliniczne: Badania nad fototerapią UVB w leczeniu łuszczycy potwierdzają jej skuteczność w zahamowaniu nadmiernego namnażania się komórek naskórka, redukując zaczerwienienia, łuszczenie i świąd.
 • Skuteczność Fototerapii: Fototerapia UVB, zarówno w postaci sztucznej, jak i naturalnej (światło słoneczne), stanowi powszechnie stosowaną formę leczenia łuszczycy. Wyniki badań wskazują na zmniejszenie obszaru zajętego przez łuszczycę oraz poprawę komfortu życia pacjentów.

3. Atopowe Zapalenie Skóry (AZS):

 • Badanie Kliniczne: Fototerapia UVB oraz UVA wykazuje korzystne efekty w redukcji objawów atopowego zapalenia skóry, takich jak świąd, zaczerwienienie i suchość.
 • Skuteczność Fototerapii: Wyniki badań klinicznych potwierdzają, że fototerapia jest skuteczną opcją leczenia AZS, szczególnie w przypadkach, gdy inne metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Regularne sesje fototerapii pomagają w zmniejszeniu stanów zapalnych i poprawie funkcji barierowej skóry.

Wpływ Fototerapii na Zdrowie Psychiczne: Oświetlając Mrok Depresji i Poprawiając Nastrój

Badania nad wpływem światła na zdrowie psychiczne podkreślają istotną rolę fototerapii w poprawie nastroju i poziomu energii. Poniżej analizujemy wyniki badań, które rzucają światło na korzyści fototerapii jako alternatywy w leczeniu depresji sezonowej.

1. Analiza Wpływu Światła na Nastrój:

 • Badania Kliniczne: Badania potwierdzają, że ekspozycja na światło, zwłaszcza naturalne światło słoneczne, wpływa na produkcję endorfin – substancji związanej z poprawą nastroju i ogólnym samopoczuciem.
 • Zimowe Zmęczenie: Fototerapia, zwłaszcza przy użyciu lamp o intensywności zbliżonej do naturalnego światła słonecznego, wykazuje efektywność w łagodzeniu objawów zimowego zmęczenia i depresji sezonowej.

2. Fototerapia jako Alternatywa dla Leczenia Depresji Sezonowej:

 • Skuteczność Fototerapii: Szereg badań potwierdza skuteczność fototerapii jako alternatywy dla leczenia depresji sezonowej. Ekspozycja na intensywne światło w pierwszych godzinach dnia pomaga regulować cykl snu-czuwania i poprawia ogólny nastrój.
 • Porównanie z Terapią Światłem Słonecznym: Fototerapia z lampą świetlną została uznana za równie skuteczną, a w niektórych przypadkach bardziej dostępną niż leczenie naturalnym światłem słonecznym, zwłaszcza w regionach o krótkim świetle dziennej w okresie zimowym.

3. Wpływ na Rytm Doświadczania Depresji:

 • Regulacja Rytmu Dobowego: Fototerapia pomaga w regulacji rytmu dobowego poprzez dostarczanie organizmowi sygnałów świetlnych, co może być kluczowe dla osób z depresją sezonową.
 • Zmniejszenie Objawów Depresji: Regularne sesje fototerapii wykazują obniżenie objawów depresji, w tym uczucia przygnębienia, apatii i zmęczenia.

Odpowiednie dobranie technologii: DermaLux, Celluma, Dermapen L.E.D oferujące różne technologie świetlne i współpraca z ekspertami pozwoli na uzyskanie właściwych efektów terapeutycznych przy pomocy urządzenia dostosowanego do konkretnych potrzeb skóry. 

W Esteem Beauty istnieje możliwość skorzystania z zabiegu fototerapii. Efekty zabiegu kumulują się z każdym zabiegiem dlatego zalecane jest wykonanie serii zabiegowej. 

Terapia może być wykorzystywana na 3 sposoby: 

•AKTYWACJA: program intensywnej aktywacji komórek 12 zabiegów dwa lub trzy razy w tygodniu

•NATYCHMIASTOWY BLASK: Pojedyncze zabiegi lub krótką serię trzech zabiegów rewitalizujący skórę, przywracająca jej blask i łagodząca podrażnienia. Doskonale sprawdza  się także Jako zabieg kosmetyczny przed ważnym wydarzeniem lub uroczystością. 

•ZABIEG UZUPEŁNIAJĄCY: włączenie zabiegu do terapii skóry pomaga uzyskać lepsze i trwalsze rezultaty. 

Dodaj Komentarz

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.