Kinesiotaping estetyczny – kolorowe taśmy na twarzy, które kryją się za kosmiczną nazwą
Czym właściwie jest kinesiotaping? Spośród wszystkich metod, które mają pomóc w zachowaniu wiecznie młodego wyglądu, przyklejanie różnokolorowych taśm na twarz raczej nie przychodzi nam do głowy jako pierwsze. A szkoda, bo facetaping może spokojnie konkurować z botoksem i prześcigać w skuteczności drogie kremy przeciwzmarszczkowe.
Kinesiotaping estetyczny – w czym rzecz?
Ten termin na pewno znany jest wszystkim uprawiającym sport, ale nawet jeśli jesteście typem kanapowców, na pewno kojarzycie kolorowe taśmy “zdobiące” ciała sportowców. Obklejanie plastrami wykorzystuje się w leczeniu kontuzji, ale szybko tę metodę przejęła również medycyna estetyczna.
W końcu kinesiotaping estetyczny to nic innego jak naklejenie na twarz specjalnych taśm. Odpowiednie założenie tejpów, z wykorzystaniem znajomości mięśni twarzy:
- pobudzi układ limfatyczny,
- będzie stymulować układ krwionośny
- oraz dotleni tkanki głębokie.
Facetaping jest nie tylko efektywny, ale też bezbolesny, nieinwazyjny, bezpieczny i relatywnie tani, w porównaniu do innych metod mających na celu likwidację zmarszczek. Taśmy są oddychające i wykonane z bawełny, nie powinny więc uczulać.
Dlaczego warto się mu poddać?
Niezależnie od tego czy jesteś fanką koreańskiej pielęgnacji i chcesz wznieść swoją “ciałopielęgnację” na wyższy level czy może właśnie zauważyłaś pierwszą zmarszczkę i wpadłaś w panikę, bo do tej pory nie robiłaś zupełnie NIC… możesz spróbować facetapingu.
O to najważniejsze korzyści płynące z kinesiotapingu estetycznego:
- redukcja drugiego podbródka,
- poprawa jędrności i elastyczności skóry,
- wygładzenie zmarszczek,
- zniwelowanie blizn,
- przyspieszenie regeneracji tkanek,
- pozbycie się obrzęków, zwłaszcza w okolicy oczu,
- relaks i uczucie odprężenia,
- wymodelowanie kształtu twarzy (twarz w literę “V”).
Facetaping jest dobry na wszystko?
Facetaping może mieć zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej. Tejpy pomagają przy leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, zapaleniu zatok, przeziębieniu czy bólu głowy, a to wszystko dzięki redukcji ucisku mięśnia podłużnego twarzy.
Kinesiotaping logopedyczny może być przydatny w leczeniu wad wymowy i jako k-taping terapeutyczny stosowany jest wspomagająco w terapii mowy, terapii oddechowej czy przy porażeniu nerwu twarzowego. Taśmy są skuteczne również w walce z bruksizmem, czyli nocnym zgrzytaniem zębami.
“Good to know”, czyli co powinnaś wiedzieć, zanim spróbujesz facetapingu
Podobnie jak w przypadku innych zabiegów – warto pamiętać o konsultacji z profesjonalistą i nie przyklejać taśm na własną rękę, jeśli nie znamy anatomii twarzy. Facetaping możemy stosować również na noc. Osoby z bardzo wrażliwą cerą również powinny uważać i obserwować, czy tejpy nie powodują u nich żadnych niepożądanych efektów. Reakcje alergiczne są bardzo rzadkie, ale jednak się zdarzają. Przeciwwskazaniem do kinesiotapingu estetycznego są stany zapalne i choroby skórne.
Jeśli jednak poważne problemy skórne cię nie dotyczą, to warto spróbować tej znanej w Hollywood od dekad metody odmładzania i poprawy wyglądu skóry twarzy. Jedyne skutki uboczne, jakich możesz się spodziewać to poprawa samopoczucia, a także dodatkowe ilości endorfin 🙂