^

Salon kosmetyczny Esteem Beauty Wrocław

facetaping

Czym właściwie jest kinesiotaping? Spośród wszystkich metod, które mają pomóc w zachowaniu wiecznie młodego wyglądu, przyklejanie różnokolorowych taśm na twarz raczej nie przychodzi nam do głowy jako pierwsze. A szkoda, bo facetaping może spokojnie konkurować z botoksem i prześcigać w skuteczności drogie kremy przeciwzmarszczkowe.

Kinesiotaping estetyczny – w czym rzecz?

Ten termin na pewno znany jest wszystkim uprawiającym sport, ale nawet jeśli jesteście typem kanapowców, na pewno kojarzycie kolorowe taśmy “zdobiące” ciała sportowców. Obklejanie plastrami wykorzystuje się w leczeniu kontuzji, ale szybko tę metodę przejęła również medycyna estetyczna.

W końcu kinesiotaping estetyczny to nic innego jak naklejenie na twarz specjalnych taśm. Odpowiednie założenie tejpów, z wykorzystaniem znajomości mięśni twarzy:

 • pobudzi układ limfatyczny,
 • będzie stymulować układ krwionośny
 • oraz dotleni tkanki głębokie.

Facetaping jest nie tylko efektywny, ale też bezbolesny, nieinwazyjny, bezpieczny i relatywnie tani, w porównaniu do innych metod mających na celu likwidację zmarszczek. Taśmy są oddychające i wykonane z bawełny, nie powinny więc uczulać.

Dlaczego warto się mu poddać?

Niezależnie od tego czy jesteś fanką koreańskiej pielęgnacji i chcesz wznieść swoją “ciałopielęgnację” na wyższy level czy może właśnie zauważyłaś pierwszą zmarszczkę i wpadłaś w panikę, bo do tej pory nie robiłaś zupełnie NIC… możesz spróbować facetapingu.

O to najważniejsze korzyści płynące z kinesiotapingu estetycznego:

 • redukcja drugiego podbródka,
 • poprawa jędrności i elastyczności skóry,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • zniwelowanie blizn,
 • przyspieszenie regeneracji tkanek,
 • pozbycie się obrzęków, zwłaszcza w okolicy oczu,
 • relaks i uczucie odprężenia,
 • wymodelowanie kształtu twarzy (twarz w literę “V”).

Facetaping jest dobry na wszystko?

Facetaping może mieć zastosowanie nie tylko w medycynie estetycznej. Tejpy pomagają przy leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, zapaleniu zatok, przeziębieniu czy bólu głowy, a to wszystko dzięki redukcji ucisku mięśnia podłużnego twarzy.

Kinesiotaping logopedyczny może być przydatny w leczeniu wad wymowy i jako k-taping terapeutyczny stosowany jest wspomagająco w terapii mowy, terapii oddechowej czy przy porażeniu nerwu twarzowego. Taśmy są skuteczne również w walce z bruksizmem, czyli nocnym zgrzytaniem zębami.

“Good to know”, czyli co powinnaś wiedzieć, zanim spróbujesz facetapingu

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów – warto pamiętać o konsultacji z profesjonalistą i nie przyklejać taśm na własną rękę, jeśli nie znamy anatomii twarzy. Facetaping możemy stosować również na noc. Osoby z bardzo wrażliwą cerą również powinny uważać i obserwować, czy tejpy nie powodują u nich żadnych niepożądanych efektów. Reakcje alergiczne są bardzo rzadkie, ale jednak się zdarzają. Przeciwwskazaniem do kinesiotapingu estetycznego są stany zapalne i choroby skórne.

Jeśli jednak poważne problemy skórne cię nie dotyczą, to warto spróbować tej znanej w Hollywood od dekad metody odmładzania i poprawy wyglądu skóry twarzy. Jedyne skutki uboczne, jakich możesz się spodziewać to poprawa samopoczucia, a także dodatkowe ilości endorfin 🙂

Dodaj Komentarz

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.