^

Salon kosmetyczny Esteem Beauty Wrocław

kreatywny odpoczynek

Masz chwilę czasu wolnego i zastanawiasz się, jak ją wykorzystać? Zobacz moje 5 sposobów na kreatywny odpoczynek!

1/ ART JOURNALING

Uwielbiasz rysować, kolekcjonujesz notesy, a wszelkie zapiski odprężają Cię i pozwalają się zorganizować? To w takim razie czas przyjrzeć się art journalingu! Zacznij go sporządzać już podczas majówki. Potrzebujesz tylko pięknego notesu, kolorowych zakładek i kredek lub pisaków i ołówka. Ja swoje najpiękniejsze zdobycze zamwiam w sklepach online Papierniczeni i Paper Concept i Miyako. W przeciwieństwie do Bullet Journalu, tutaj istotniejszy jest naturalny przepływ myśli z codziennych zapisków do artystycznych malunków.

2) DOMOWE SPA

Kiedy na co dzień dbam o Was, tak w dni wolne od pracy staram się sprawić sobie drobną przyjemność. Oprócz korzystania z moich ulubionych kosmetyków lubię też stworzyć je sama. To bardzo proste! Cukrowy peeling, odżywcze olejki, maska z glinką? Brzmi dobrze. Wieczorem już tylko czas na odprężającą kąpiel – taką, jak z obrazków na Instagramie 😉

3) ASTRO-FAZA

Ostatnia pełnia w Skorpionie oznacza metamorfozę: rozstanie z tym, co było, przewartościowanie spraw, poczucie na nowo tego, co bezpieczne. Dlatego… to dobry moment na sprzątanie, uporządkowanie różnych spraw – tych w swoim otoczeniu, ale i myślach. Co Ty na to, żeby przejrzeć ubrania i dodatki, aby wystawić je na sprzedaż na Vinted? A może to odpowiednia chwila na stworzenie własnej mapy marzeń? Weź dużą kartkę papieru, podziel ją na ważne sfery Twojego życia: rodzinę, pracę, miłość, zdrowie i własne „ja”. Wypisz, wyklej, wymaluj wszystko to, co jest dla Ciebie istotne. To kreatywny odpoczynek, który wpływa na Twoje życie!

4) MEDYTACJA / JOGA

Jeśli do tej pory zastanawiałaś się, czy joga lub medytacja są dla Ciebie… nie myśl więcej, działaj! Zacznij od nauki oddychania. Na Youtube znajdziesz mnóstwo tutoriali, ale zachęcam Cię też do przejrzenia wydarzeń na Facebooku – może akurat któraś joginka prowadzi w weekend wirtualne zajęcia live?

5) ONLINE DOMÓWKA

Zaproś swoje przyjaciółki, przygotuj wino, lemoniadę i drobne przekąski, otwórzcie Skypa lub Zooma i urządźcie taneczną domówkę. W czasie pandemii kreatywny odpoczynek wyszlifowałyśmy już do perfekcji! Może tym razem „impreza” tematyczna? Co powiecie na boho festiwal albo meksykańską fiestę?

A jakie są Wasze sposoby na relaks?

Dodaj Komentarz

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.