^

Salon kosmetyczny Esteem Beauty Wrocław

Stale występujący stres lub bodźce stresowe działają wyczerpująco na nasz organizm, co prowadzi do negatywnego stanu, który szkodzi zdrowiu zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu. Czym on właściwie jest? Czy zawsze szkodzi?

Umiarkowany stres może działać na nas pozytywnie i mobilizująco, pobudza i motywuje do działania. Można nazwać nim wszystko, co wywołuje emocjonalny i fizyczny dyskomfort.

Co musisz wiedzieć o stresie?

Problem stresu dotyczy każdego z nas, jest właściwie nieodłącznym elementem naszego życia. Współcześnie jesteśmy na niego narażeni bezustannie. W sytuacjach wywołujących stres nasze mięśnie naprężają się i sztywnieją, przez co mogą powodować ucisk na zakończenia nerwowe.

A z kolei napięcia w naszym organizmie osłabiają ukrwienie i odżywienie tkanek. Stres niestety ma nie tylko negatywny wpływ na naszą psychikę, lecz także potrafi odbić się na naszym zdrowiu. Czasem bywa mobilizujący, lecz gdy stan napięcia utrzymuje się długo, działa negatywnie.

Masaż relaksacyjny a stres

Zacznij od masażu relaksacyjnego, którego celem jest odprężenie ciała i umysłu oraz zniwelowanie skutków stresu i zmęczenia w organizmie.

Masaż relaksacyjny wykonywany jest na całym ciele lub też na poszczególnych jego częściach. Obejmuje plecy, nogi, ręce, brzuch, pośladki i klatkę piersiową. Wpływa on nie tylko na stan fizyczny, a także psychiczny osoby masowanej. Obecnie jest stosowanych wiele stylów masażu. Taka forma terapii zalecana niemal każdemu! Prowadzi do redukcji napięć mięśniowo – nerwowych, osiągnięcia stanu pełnego odprężenia oraz zmniejszenia poziomu stresu.

Masaż jest idealnym sposobem na radzenie sobie ze stanem zmęczenia fizycznego, jak i umysłowego. Delikatny zabieg, prowadzony w spokojnej, wyciszającej atmosferze, pozwala oderwać się od problemów i w pełni się rozluźnić. Masaż relaksacyjny polega na powolnym, płynnym uciskaniu konkretnych partii ciała przez masażystę. Podczas wykonywania masażu można również użyć olejków aromatycznych, które mają dodatkowe właściwości odprężające.

Co więcej znacznie wpływa na poprawę krążenia krwi, a rozgrzanie masowanego miejsca poprawia przewodnictwo nerwowe, tym samym zwiększając elastyczność tkanki glejowej, która bezpośrednio oddziałuje na regenerację nerwów. Likwiduje także napięcia mięśni i zmniejsza ból.


Rodzaje masaży relaksacyjnych

Masaż klasyczny

Idealny sposób na pobudzenie, jak i na odprężenie, ponieważ bezpośrednio oddziałuje na układ nerwowy. Przeprowadza się go na całym ciele lub w wybranych punktach, a wykonuje całą dłonią, kciukami bądź kostkami dłoni, co ma na celu pobudzenie tkanek, regenerację mięśni, czy też poprawę ukrwienia.

Masaż stemplami ziołowymi

Jest wykonywany przy użyciu stempli, w których znajduje się mieszanka ziół. Odpowiednie mieszanki umożliwiające masaż umieszcza się na bawełnianym materiale,

a następnie przewiązuje sznurkiem. Od momentu rozpoczęcia masażu stemple z ziołami są podgrzewane, dzięki czemu uwalniane są zawarte w ziołach i owocach olejki eteryczne, a wokół roznosi się piękny zapach.

Wysoka temperatura pomaga uwolnić substancje aktywne zawarte w stemplach i rozpocząć ich aromaterapeutyczne działanie. Dzięki ich właściwościom zostaje przywrócona harmonia organizmu! Poprawia się krążenie krwi i limfy, a mięśnie rozluźniają się. Masaż wpływa pozytywnie na nawilżenie i odżywienie skóry, odzyskuje ona jędrność i zdrowy koloryt.

Masaż gorącymi kamieniami

To niezwykle przyjemny i doskonale relaksujący masaż z wykorzystaniem rozgrzanych kamieni bazaltowych! Wysoka temperatura rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie i uspokaja układ nerwowy. Pozwala na lepszy przepływ energii przez zmęczony i chory organizm. Dzięki różnym technikom masażu ciepłymi kamieniami można uzyskać uczucie głębokiego odprężenia. A wynika to z różnicy temperatur między ciałem, a kamieniami. Masaż kamieniami to doskonały sposób na poprawę samopoczucia, polepszenie kondycji psychicznej i fizycznej oraz promienny wygląd.

Mamy nadzieję, że tym artykułem przekonaliśmy Cię do masażu i jego dobroczynnego działania!

Dodaj Komentarz

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.