^

Salon kosmetyczny Esteem Beauty Wrocław

Zainspirowane ostatnim pytaniem, które dostałyśmy od Was na naszym Instagramie, postanowiłyśmy odpowiedzieć na dość popularne, ale także trudne pytanie: Czym różni się facemodeling od masażu kobido?

  • Masaż
  • Bezinwazyjny lifting twarzy
  • Odmłodzenie

Facemodeling – co musisz wiedzieć?

Facemodeling składa się z wielu zabiegów, których celem jest pomoc w przywróceniu młodego i zdrowego wyglądu twarzy, zapobiegając jej biomechanicznemu starzeniu, wpływając przy tym na harmonię i witalność całego organizmu. Poprzez uwolnienie napięć i blokad mięśniowych nie tylko w jej obszarze, uzyskujemy poprawę całej bioestetyki oraz postawy naszego ciała, co ma znaczący wpływ na ogólne polepszenie kondycji najgłębiej położonych tkanek.

Podczas terapii zastosowany jest szereg technik od:

– mioplastyki (przywrócenie napięcia i elastyczności układu mięśniowego szyi i twarzy),

– kapilaroterapii (odbudowa naczyń włosowatych),

kinesiotapingu estetycznego (usunięcie zastojów i obrzęków oraz wygładzenie zmarszczek),

– inetrplastyki (wewnątrztkankowy masaż twarzy).

To unikalne połączenie pozwala na indywidualne przeprowadzenie terapii odmładzającej, dopasowanej do ściśle określonych potrzeb twarzy.

Facemodeling to skuteczna i bezpieczna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów. Dzięki złożoności wyjątkowych technik oraz umiejętności wykwalifikowanego terapeuty możemy uzyskać niesamowite efekty. Podczas konsultacji i diagnozy zostają dobrane i zastosowane odpowiednie techniki dopasowane do kształtu i indywidualnych potrzeb danej twarzy, stąd każda sesja zabiegowa może przebiegać zupełnie inaczej.

Masaż Kobido i jego właściwości

Masaż Kobido to intensywna technika masażu twarzy, głowy, karku, szyi oraz dekoltu, która jest doskonałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg wywodzi się z Japonii i zyskuje coraz większą popularność!

Kobido, poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma masażu twarzy na świecie. Można powiedzieć, że ma ona największą liczbę technik manualnych i najbardziej złożony ich zestaw. Masaż jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie jego etapy, zmierza do pracy na różnych aspektach. Kiedy więc ruch jest powolny, klient ma się zrelaksować, a intensywne etapy masażu mają stymulować skó i produkcję jej składników w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że masaż Kobido nigdy nie powinien powodować bólu, chociaż specjalistyczne techniki czyli szybkie dłonie z dużą prędkością „latające” nad twarzą klienta odczuwane są na pograniczu bodźca bólowego. Celem japońskiego masażu twarzy i wykonywanych technik jest precyzyjne określenie kondycji skóry i pracy na punktach akupresury, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele.

Różnice między zabiegami

Masaż kobido różni się od innych zabiegów tym, że działa na głębszych warstwach skóry i mięśni, a nie tylko na powierzchni twarzy, dzięki czemu jego efekty są znacznie silniejsze (często nazywają go “bezinwazyjnym liftingiem twarzy”).

Facemodeling to coś znacznie więcej, niż masaż. To spersonalizowana, wieloetapowa terapia manualna twarzy – odmładzanie i modelowanie. Zabieg trwa 1,5-2 godziny (2x dłużej, niż masaż Kobido), a w jego trakcie pracujemy na wszystkich najważniejszych partiach tkanek i mięśni szyi, twarzy i dekoltu. Opracowujemy każdą zmarszczkę z osobna, niwelujemy napięcia mięśniowe i wzmacniamy szkielet mięśniowo-powięziowy bezpośrednio odpowiedzialny za problemy ze zmarszczkami i owalem twarzy.

Różnice pomiędzy terapiami to przede wszystkim techniki z których się składają.

Facemodeling zawiera masaż interplastyczny (stosowany wewnątrz naszej twarzy – tak zwany „transbukalny”), kinesiotaping estetyczny jest również zwieńczeniem terapii. Aplikacja na twarz, szyję, dekolt specjalnych taśm powoduje przedłużenie efektów działania terapii. Jest to tak zwana rehabilitacja twarzy, działanie na najgłębszych strukturach naszych tkanek i mięśni technika jest mocniejsza w odczuciach od bardziej relaksacyjnego kobido.

Zalecamy spróbowanie obu masaży w celu porównania i wybrania techniki, która nam najbardziej odpowiada. Informacje o tych i wielu innych zabiegach znajdziecie na naszej stronie Esteem Beauty 🙂

( https://www.esteembeauty.pl/zabiegi/ )

Dodaj Komentarz

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.