^

Salon kosmetyczny Esteem Beauty Wrocław

kwas hialuronowy proceanis

Nie musisz studiować kosmetologii, ani nawet interesować się tematami związanymi z pielęgnacją ciała, żeby zgłębić wiedzę o tajemniczym eliksirze młodości. Kwas hialuronowy stał się synoniomem słów “piękno” i “młodość” nie bez przyczyny!

Teoretycznie rzecz biorąc…

Na początek szczypta teorii. Kwas hialuronowy występuje w każdym organizmie żywym. Najwięcej znajdziemy go w tkance łącznej, skórze i naskórku, a sam kwas codziennie ulega częściowej wymianie. Występuje również w stawach czy oczach.

Ma on niezwykłą zdolność do wiązania wody w naszych organizmach, dlatego odpowiada za poziom nawilżenia i elastyczności skóry. Ilość kwasu hialuronowego w skórze spada po 25 roku życia, będąc jedną z oznak starzenia się ciała. Można go napotkać też w krwi, a jego poziom wzrasta podczas stanów zapalnych i chorób – czasami używa się go nawet jako markerera rakowego, który ułatwia wykrycie raka piersi czy prostaty.

Podsumowując: wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze spada, za to zwiększa się jego poziom w krwi.

Twoja skóra będzie wdzięczna za kwas hialuronowy

Więcej kwasu hialuronowego w organizmie to lepsze nawilżenie skóry, a lepsza nawilżenie skóry to młodszy wygląd i brak zmarszczek.

Oprócz odmłodzenia naszej skóry kwas hialuronowy jest w stanie zredukować zaczerwienienia. Pomoże też w walce z trądzikiem i bliznami potrądzikowymi. Kwas ze względu na fakt, że jest naturalny dla naszego organizmu, stanowi bezpieczną i rzadko uczulającą substancję. A na dodatek bardzo szybko i sprawnie się wchłania.

Kwas hialuronowy nie tylko w kosmetologii

Skoro już wiemy, że kwas hialuronowy nadaje się nie tylko do wypełniania zmarszczek, ust i piersi, wymieńmy inne korzyści zdrowotne wynikającego z przyjmowania kwasu hialuronowego.

  • Zmniejszenie bólów pęcherza – badania wykazały, że zażywanie kwasu hialuronowego zmniejsza ból, a także pomaga w leczeniu zapalenia pęcherza czy cewki moczowej.
  • Ulga dla suchych oczu – dzięki silnie nawilżającym właściwościom krople z kwasem hialuronowym stosowane są w przypadku problemów z suchymi oczami.
  • Redukcja objawów refluksu – jedno z badań pokazało, że suplementacja kwasu hialuronowego pomaga goić się uszkodzonemu przełykowi.
  • Szybsze gojenie się ran – stosowany bezpośrednio na rany ma działanie antybakteryjne i sprawia, że organizm w szybszym tempie odbudowuje naczynia krwionośne.
  • Poprawa stanu zdrowia kości i stawów – naturalnie występujący w stawach i kościach kwas hialuronowy może być suplementowany w przypadku jego niedoborów, pomoże też osobom cierpiącym na zwyrodnienia stawów.

Od zewnątrz czy od wewnątrz?

Kwas hialuronowy występuje obecnie już w prawie każdym kosmetyku, jednak należy zaznaczyć, że substancja ta jest bardziej efektywna w doustnej suplementacji niż w przypadku np. kremów z dodatkiem kwasu. Johanna Gillbro używa nawet dość zabawnego porównania w swojej książce “Zrozumieć swoja skórę”. Przyrównuje w niej kwas hialuronowy do…polędwicy.

“Dostarcza nam składników odżywczych i aminokwasów porządnie pogryziona i połknięta […] jednak okładanie sobie brzucha kotletami raczej nam nie pomoże”.

Kwas hialuronowy można kupić w formie tabletek, ale świetnie sprawdza się też w postaci napoju, takiego jak np. Proceanis Hyaluron Drink. Produkty Proceanis są wegańskie, gluten free, sugar free, ale przede wszystkim mają bardzo wysoką skuteczność i naprawdę zawsze “robią robotę” – i to bez wyjątku. Sprawdzą się u każdego, bo Hyaluron mogą pić kobiety w ciąży, karmiące i osoby chore na cukrzycę.

Suplementacja ma tę przewagę nad kosmetykami z dodatkiem kwasu, że dociera tam, gdzie kosmetyki nie dotrą. Z pewnością kwas, będący składnikiem np. serum nie wpłynie na polepszenie się kondycji naszych stawów czy kości, w przeciwieństwie do kwasu przyjmowanego doustnie.

Z kolei w porównaniu do zastrzyków z kwasu hialuronowego działanie napoju jest stopniowe i bardziej przyjazne dla organizmu.

Pamiętajcie, że kwas hialuronowy powinien być uzupełniany codziennie, ale już po 25 roku życia sama dieta może nie wystarczyć, dlatego warto zadbać o siebie i rozważyć suplementację kwasu hialuronowego. Efekty powinniście zauważyć bardzo szybko 🙂

Dodaj Komentarz

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.