^

Salon kosmetyczny Esteem Beauty Wrocław

dbanie o siebie

Ciało to jedność. Drogie kremy i skomplikowane zabiegi na wiele się nie zdadzą, jeśli nie będziemy zwracać uwagi na nasz styl życia. Warto przyjrzeć się sobie i zacząć dbać o ciało od zewnątrz i wewnątrz, dlatego przygotowałam dla Was 5 sposobów na holistyczne dbanie o siebie.

1. Źródło życia – WODA

Bez jedzenia jesteśmy w stanie przeżyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt dni. Bez wody? Zaledwie kilka. Ludzki organizm składa się w większości z wody – znajduje się ona w każdej komórce ciała, uczestniczy w procesach trawiennych, jest podstawą pracy narządów wewnętrznych, a jej wszystkich  funkcji nie sposób wymienić.

Zależnie od wieku, płci, wagi i stylu życia powinniśmy wypijać dziennie około 2 litrów płynów. Jeżeli masz problem z pilnowaniem ilości wypijanej wody, z pomocą mogą przyjść aplikacje, które ułatwiają kontrolowanie nawodnienia organizmu, a jeśli wolisz bardziej analogowe rozwiązania, to może piękna butelka wielokrotnego użytku zachęci Cię do częstszego jej picia?

Jeśli będziesz dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość wody, to Twoje ciało odwdzięczy się poprawą zdrowia i odporności. Z kolei skóra stanie się jędrniejsza, bardziej odporna na uszkodzenia, będzie wyglądać świeżo i młodo.

2. W zdrowym ciele zdrowy duch – JOGA

O wszystkich pozytywnych aspektach systematycznej i umiarkowanej aktywności fizycznej napisano już tysiące artykułów. Najważniejszymi korzyściami są poprawa zdrowia i wyglądu skóry, lepszy nastrój, a także więcej energii.

Ruchu nie należy jednak traktować tylko jako narzędzia do osiągnięcia określonej (najczęściej upowszechnionej w reklamach i czasopismach) sylwetki,  a jako ważny element w holistycznym dbaniu o siebie.

Idealną aktywnością fizyczną, która nie zaniedbuje nie tylko każdej części ciała, ale i psychiki, jest joga.

Uważnie i poprawnie praktykowana joga jest bezpieczna dla każdego – dzieci, seniorów, kobiet w ciąży, osób wysportowanych i kanapowców. Uczy ona prawidłowego oddechu, pozytywnie wpływa na równowagę (psychiczną i fizyczną), poprawia kondycję, wytrzymałość i siłę mięśni. Ten szczególny rodzaj gimnastyki nie wymaga dużych nakładów finansowych – do zostania joginką wystarczą wygodne ciuchy i mata.

Jeśli nie wiemy od czego zacząć, to może od “lekcji” w miłym towarzystwie, np. w Esteem Beauty? 🙂

3. Regeneracja to podstawa – SEN

Jeśli postanowiłaś, że “w końcu zadbasz o siebie” – zacznij od przesypiania minimum 7 godzin dziennie. Tylko i aż tyle. Nie znajdziesz siły na uprawianie sportu, ba, nawet na regularne picie wody (!), jeśli będziesz niewyspana. Żadne kosmetyki nie pomogą, gdy nie przestrzega się higieny snu. Odpowiednia ilość przespanych godzin sprawi, że nie tylko znikną nam sińce pod oczami, ale będziemy też zdrowsze i mniej narażone na przewlekłe choroby układu krążenia czy cukrzycę.

Jak spać “lepiej”? Spróbuj minimum 30 minut przed położeniem się do łóżka nie używać urządzeń emitujących niebieskie światło, nie jedz i nie pij alkoholu przed snem. Pamiętaj, że łóżko jest od spania – kiedy nie możesz zasnąć, wstań i zaparz sobie ziołowy napar, poczytaj książkę, zamiast wiercić się w oczekiwaniu na zaśnięcie.

Piękna pościel, wygodny materac, odpowiednia poduszka i piękny, naturalny zapach ułatwiający zasypianie również powinny pomóc 😉

4. Holistyczne dbanie o ciało – PIELĘGNACJA

Holistyczne dbanie o siebie opiera się na naturalnych składnikach. Dobre i bezpieczne kosmetyki bazujące m.in. na olejach, ziołach, owocowych lub zbożowych ekstraktach czy kwiatach poprawią wygląd naszej skóry jednocześnie kojąc zmysły.

Przede wszystkim poznaj swoje ciało, dostosuj produkty do potrzeb skóry. Pamiętaj, że codzienna domowa praktyka pielęgnacyjna,  warto uzupełnić wizytami w zaufanym SPA.

Pewnie zastanawiasz się, jak w gąszczu przeróżnych kosmetyków odnaleźć TE jedyne, które będą ujmować jakością, konsystencją i zapachem? Jeśli wybierzesz salon kosmetyki estetycznej, który dostrzega wartość holistycznego spojrzenia na naturę i zdrowie, to z pewnością możesz zwrócić się do pracujących tam kosmetolożek z prośbą o porady i rekomendacje, a oprócz tego…ucz się – czytaj składy kosmetyków, sprawdzaj i miej otwarty umysł.

5. Słodkie nicnierobienie – RELAKS

Równowaga. Łatwo o niej zapomnieć, gdy deadline’y zbliżają się nieubłaganie i nieustannie wymaga się od nas działania na najwyższych obrotach. Bez odpoczynku nie wsłuchamy się w nasze organizmy, nie zauważymy niepokojących objawów, ale też trudno będzie nam pokochać swoje ciało.

Jak temu zaradzić? Ćwicz wdzięczność i uważność każdego dnia, znajdując choć 5 minut na kilka głębszych i bardziej świadomych oddechów lub medytację. Od czasu do czasu oddaj się w ręce specjalisty i wybierz się na niezwykle odprężający masaż, czy dobrany do indywidualnych potrzeb rytuał – połączenie masażu, kąpieli i innych zabiegów.

Holistyczne dbanie o siebie czerpie z przyrody, dlatego pamiętajcie nie tylko o naturalnych kosmetykach, ale i otaczaniu się roślinami – w Esteem rozumiemy moc płynącą z natury, dlatego przygotowałyśmy zieloną, żywą przestrzeń, w której odpocznie ciało i umysł.

Namaste i do zobaczenia w Esteem…

Komentarze

 • 14 stycznia 2024

  Ewa

  OK to tak czynię brak masarzysty dla ciałka..

  reply
  • 14 stycznia 2024

   Regularne masaże ciała usprawniające drenaż limfatyczny to korzyść dla całego organizmu. Pozdrawiamy 🙂

   reply

Dodaj Komentarz

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos qui blanditiis praesentium voluptatum.